מה צריך לבדוק לפני שקונים נכס בחו"ל

קניית נכס בחו"ל היא אחד מדרכי ההשקעה הפופולאריות בקרב ישראלים המעוניינים לייצר רווח ותשואות גבוהות מנדל"ן. לצד זאת, עדיין יש רבים שנרתעים מהשקעה כזו בגלל הפחד להתעסק עם שווקים זרים ששוק הנדל"ן בהם אינו מוכר עבור המשקיע.

כדי שתיקחו את הצעד הזה לעבר הכנסה פסיבית יציבה ורווחית, ריכזנו עבורכם את כל הנקודות החשובות שעליכם לבדוק לפני שאתם קונים נכס בחו"ל, על מה להסתכל ומה לבחון לפני שאתם משקיעים בנדלן.

האם הנכס הוא נכס מניב ומה התשואה הצפויה מהנכס?

בפני כל אדם המעוניין להשקיע עומדת כמטרה התשואה, ובפשטות – הרווח שתניב ההשקעה.

השקעה מניבה תהיה השקעה שתייצר עבורנו רווח באופן קבוע ולטווח ארוך.

תשואה מאוד גבוה לאו דווקא עשויה להיות יציבה ולמשקיע כדאי לא "להתפתות" לרכישות מסוג זה שלאורך זמן עלולות להתגלות כלא כדאיות ביכולת שלהן לספק תזרים רווח קבוע.

בחישוב התשואה עלינו לחשב כמה הוצאות אנו צפויים להוציא על הנכס בו השקענו: שוכרים, תפעול, שיפוץ אחזקה וכ"ו. כל הפרמטרים הללו נכנסים לחישוב התשואה וכדאיותה.

האם לנכס יש פוטנציאל השבחה?

השבחה היא ההפרש בין עלות הנכס עבור המשקיע בעת הקנייה, לבין מחיר הנכס אם נמכור אותו. רכישת נכס בחו"ל בעל פוטנציאל השבחה גבוה היא לאו דווקא נכס שכרגע האטרקטיביות שלו גבוה, אלא כזה שהאטרקטיביות שלו נמצאת בתנועה חיובית ובתהליך צמיחה.

לכאן נכנסים פקטורים רבים שמומחי נדל"ן מתייחסים אליהם בבחירת נכס עבור השקעה: מיקום הנכס בעיר מסוימת, התהליכים הדמוגרפיים, כלכליים ותרבותיים שעוברים על העיר, אזורים מתפתחים ועוד.

ערים שבעבר היו ה "אנדר דוג" כמו ג'קסונוויל או קליבלנד ולכן עדיין זול לרכוש בהן דירות, נמצאות בתהליכי פיתוח אדירים, שהופכים את הנכסים שבהן לבעלי פוטנציאל השבחה גדול.

מצב שוק הנדל"ן באזור ההשקעה

מצב שוק הנדל"ן באזור ההשקעה היא אחת הנקודות המהותיות בשיקול היכן לקנות נכס בחו"ל המיועד להשקעה. זאת מאחר ולנכס תמיד יש "מערכת יחסים" עם סביבתו. לכן, חשוב לבדוק את מחירי הדירות בסביבה בהשוואה למחירי ההשכרה, בכמה נמכרו דירות דומות, האם יש בסביבה מספיק שוכרים פוטנציאלים, מה מציע האזור בו אנו רוכשים מבחינה תעסוקתית ואנושית.

האם קימת תנועה דמוגרפית לאזור?

ההתפתחות הכלכלית, חברתית, אנושית ותעשייתית באזור הם פקטורים משמעותיים באטרקטיביות של הנכס עבורנו ועבור שוכרים פוטנציאליים והיא זו המאפיינת את אופי שווקי הנדל"ן באזור.

לאן זורמים הצעירים?

אוכלוסייה צעירה של סטודנטים ועובדים מקצועיים צעירים, מעידה על פוטנציאל גבוה לשכירות והופכת השקעות בנדל"ן לאטרקטיביות.

אוכלוסייה צעירה מעידה על חיים והמשכיות. ההמשכיות הזו מהותית לפוטנציאל השכירות הקבועה מאחר ולצעירים רבים אין עדיין יכולת לקנות בית ועל כן הם הקהל השוכר העיקרי. סטודנטים למשל פעמים רבות אינם מחפשים דירות גדולות, וכך גם דירות קטנות שאינן דורשות השקעה גדולה מידי, הופכות להיות בעלות פוטנציאל רווח קבוע.

בהשקעות בארה"ב למשל הימצאותן או אי המצאותן של אוניברסיטאות ומוסדות להשכלה גבוה הם נתונים חשובים ומרכזיים בבחינת שווקי הנדל"ן ודירוגם.

תחסכו זמן וסיכונים מיותרים

גם עם העצות הכי טובות שלנו לקניית נכס בחול עדיין תצטרכו ללמוד לא מעט ולהשקיע אנרגיות לחיפוש הנכס המתאים. אם אתם מתחברים לתחום אולי תהנו בתהליך ותצליחו בעצמכם למצוא השקעה מניבה. אם זה המקרה, אנחנו מקווים שמצאתם את המדריך שלנו שימושי.

אם אתם מהסוג השני של המשקיעים, אתם ודאי מאוד עסוקים ואולי לא מצליחים לקחת את הצעד הבא לבד. מבינים אתכם, תחום הנדלן ורכישת נכס בחו"ל בפרט דורשים התעסקות רבה והתעמקות בפרטים. למקרים כאלו, תמיד נמליץ להיעזר במומחים.

מומחי הנדל"ן של רילקו הם בעלי ניסיון עשיר בניתוח שווקי הנדל"ן בארה"ב ובאיתור נכסים בעלי פוטנציאל השבחה גבוה המייצרים תשואות יציבות לאורך זמן.

אנחנו נלווה את המשקיעים בכל תהליך רכישת הנכס בחו"ל מתחילתו ועד סופו ונוביל את המשקיעים בשקיפות מלאה בכל הבירוקרטיות והרגולציות של שוק הנדל"ן האמריקאי.

לפרטים נוספים

שתפו:

כתבות נוספות: